Kiedy powinienem używać kremu do pielęgnacji twarzy?

 

Kiedy stosować krem do pielęgnacji twarzy? Odpowiedź na to pytanie zależy od rodzaju Twojej skóry. Jeśli masz około 20 lub 20 lat, powinnaś zacząć używać kremu do twarzy pasta ap 24. O typ skóry możesz zapytać dermatologa. Ogólnie rzecz biorąc, kremy do twarzy pomagają zatrzymać wilgoć, zmniejszają widoczność drobnych linii i zmarszczek oraz tworzą barierę ochronną dla skóry. Szukaj kremów do twarzy, które nie zawierają żadnych żrących chemikaliów i nie zatykają porów, co oznacza, że nie powodują trądziku.

Oczyszczanie skóry to kluczowy pierwszy krok w pielęgnacji skóry. Po umyciu użyj środka czyszczącego przeznaczonego do rodzaju skóry, którą masz. Unikaj stosowania środków czyszczących zawierających alkohol lub żrących chemikaliów, a zamiast tego wybierz delikatną formułę przeznaczoną do skóry suchej. Toniki pomagają również nawilżyć skórę, zmiękczyć ją i ukoić. Niektóre toniki zawierają składniki korzystne dla skóry tłustej, więc szukaj tych, które nie zawierają substancji zapachowych.

Twój codzienny krem płatki pod oczy nawilżający powinien zawierać retinole. To pochodne witaminy A, które rozświetlają i wyrównują cerę. Oszczędne ich stosowanie jest konieczne, aby zapobiec podrażnieniom skóry. Chociaż mogą poprawić koloryt skóry, powinieneś również szukać produktów zawierających alfa-hydroksykwasy. Te składniki mogą pomóc poprawić pigmentację skóry oraz zmniejszyć zmarszczki i drobne linie. Jeśli chcesz wypróbować nowy rodzaj kremu nawilżającego, poeksperymentuj trochę, aby znaleźć ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Kremy pod oczy należą do kategorii „przysmak”. Użyj innego rodzaju kremu pod oczy na okolice oczu, ponieważ skóra wokół oczu jest wrażliwa. Nakładaj krem worki pod oczami palcem serdecznym, który jest najsłabszym palcem. krem cellulit nawilżający do twarzy blokuje serum i nawilża skórę. O ile rzadki balsam zapobiegnie mechacenie się makijażu, o tyle grubszy zapewni najlepsze rezultaty.

Możesz również użyć olejku do twarzy, aby zatrzymać nawilżenie i dobroczynność serum. Olejki do twarzy nie mogą jednak wnikać w skórę, a służą jedynie jej ochronie. Zamiast tego dają zroszony blask. Olejków do twarzy nie należy stosować, jeśli masz cerę tłustą lub skłonną do trądziku. Olej z dzikiej róży może pomóc zmniejszyć produkcję sebum w skórze. Polecany jest również do skóry suchej, dojrzałej.

Dobry krem do twarzy powinien zawierać niezbędne składniki, takie jak witaminy A, C i E. Jeśli masz suchą skórę, gęsta maść nawilżająca z wazeliną lub wazeliną może ją złagodzić. Pamiętaj jednak, aby unikać popularnych dodatków, które mogą powodować irytację. Niektóre z tych składników mogą być również szorstkie i mogą pozbawić skórę naturalnych olejków. Ale jeśli Twoja skóra jest podatna na egzemę lub suchość propolis, maść zawierająca te składniki dobrze Ci zrobi.

Chociaż pielęgnacja skóry to ogromna przestrzeń, wiedza o tym, jakie składniki są dobre dla Twojego typu skóry, może być myląca. Dostępnych jest wiele różnych produktów, a niektóre z nich najlepiej działają razem. Najlepsze połączenie to produkt, który zawiera oba te składniki. Powinieneś również zapytać dermatologa, jeśli nie masz pewności co do rodzaju skóry. Dermatolog może udzielić Ci najlepszych zaleceń dotyczących produktów do pielęgnacji skóry, które są odpowiednie dla Twojego rodzaju skóry.